X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

جمعه 27 اسفند 1395 ساعت 12:48
ورود دانشگاه علوم پزشکی مشهد به رتبه بندی جهانی QS در حوزه پزشکی 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ورود این دانشگاه به مرتبه بندی جهانی QS در حوزه پزشکی خبر داد . به گزارش ایسنا - ناحیه خراسان و به نقل از دانش کده علوم پزشکی مشهد مقدس , دکتر محسن تفقدی اظهار داشت : در آخرین رتبه بندی موضوعی QS کالج علوم پزشکی مشهد توانست در حوزه پزشکی به‌این رتبه بندی ورود پیدا کرده و در جایگاه۴۵۰ - ۴۰۱ قرار گیرد . او بیان کرد : رتبه بندی کیو اس یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که بوسیله موسسه کاکارلی سیموندز انگلستان انجام میشود و در سکو بندی موضوعی , دانشگاههای دنیا را در ۵ ناحیه کلی علوم ارگانیک ; مهندسی و فناوری ; علوم زیستی و پزشکی ; علوم اجتماعی و هنر و علم ها انسانی ارزیابی و رتبه بندی می نماید . معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهر مشهد مقدس ; بررسی شهرت دانشگاه , ارزیابی کارفرمایان , تعداد استنادها به ازای هر مقاله و شاخصh - index را اعم از شاخص های این سکو بندی برشمرد
برای مشاهده اخبار نظام مهندسی به سایت نظام مهندسی بروید

باید یک تیم بانوان از اهواز در سطح لیگ بسکتبال داشته باشیم

چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 13:41
باید یک تیم بانوان از اهواز در سطح لیگ بسکتبال داشته باشیم
به گزارش خبرنگار مهر، فروغ شمالی نسب ظهر امروز جمعه در مراسم اختتامیه مسابقات بسکتبال بانوان اهواز اظهار کرد: این مسابقات با شرکت ۶ تیم از یک اسفند شروع و هفته ای دو تیم به مصاف یکدیگر می رفتند. این مسابقات به صورت دوره ای برگزار شده است.

وی افزود: در این سری از مسابقات تیم نظام مهندسی مقام اول، تیم بسکتبال اهواز مقام دوم و تیم حفاری نیز مقام سوم را کسب کردند.

نایب رئیس هیئت بسکتبال اهواز تصریح کرد: مشکلات بسیاری داریم که از آن جمله می توان به فعالیت کم این هیئت در سطح شهرهای دیگر استان اشاره کرد.

شمالی نسب بیان کرد: با دست خالی تمرینات خود را ادامه و نسبت به برگزاری مسابقات مختلف اقدام می کنیم بنابراین از مسئولان شهری و استانی تقاضای حمایت های بیشتری داریم.

وی عنوان کرد: یک تیم از شهر اهواز باید در سطح ملی در لیگ بسکتبال داشته باشیم و برای همین هم تقاضا داریم که مسئولان حمایت های بیشتری را از هیئت بسکتبال اهواز داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان از اعضای سه تیم برگزیده با اهدای جوایز، تقدیرنامه و کاپ تقدیر شد.

با افکار فردگرایانه و بار حزب‌گرایی نمی‌توانیم ترقی کنیم

شنبه 21 اسفند 1395 ساعت 10:33
با افکار فردگرایانه و بار حزب‌گرایی نمی‌توانیم ترقی کنیم 
به نقل از خبر نگار مجموعه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ; محسن رضایی پنج‌شنبه‌شب‌ در همایش گرامیداشت روز بسیج جامعه پزشکی که در در کالج علم ها پزشکی تبریز برگزار شد , با گرامیداشت یاد و یاد شهدای جامعه پزشکی اظهار داشت : زمانی دانشمندان , انقلاب اسلامی ما‌را مطالعه مینمایند , از میزان مقاومت و ایستادگی ملت کشور ایران متعجب می گردند و برای علت این مقاومت پیرو دلیل میگردند , علت این مقاومت را در چهره شهدا , ایثارگران و زنان و مردان با مسؤولیت و در میان خانواده‌هایی که سه , چهار شهید نثار انقلاب کرده‌اند , می‌توان دید . 

او افزود : حضرت امام راحل در آذر ماه 1360 در بیانیه‌ای فرمودند که فتح‌الفتوح شما تحول روح جوانان ایران است , آقامهدی باکری یکی میوه‌های انقلاب و حاصل احیای نام‌و‌نشان ملی ما بود و در انتهای دوران رژیم شاه , مستشاران غربی به پادشاه پیشنهاد کردند که برای مردمی که در ادامه نام و نشان میگردند , جشن‌های 2500 را ساله برپا نماید ولی ملت جمهوری اسلامی ایران این نام و نشان تصنعی و مصنوعی را نپذیرفت و نام و نشان خویش را در اسلام یافت . 

مدرس دانش گاه جامعه امام حسین ( ع ) اظهار کرد : لشکر 31 عاشورا که از همین آذربایجان به جبهه‌ها آمده بود در عملیات کربلای 5 , دروازه خیبر جنگ را گشود , همین اقتدار بود که منجر جلوگیری از ترقی داعش و تکفیری‌ها شد و همین توان به دستگیر سربازان نیروی دریایی ایالات متحده انجامید . 

رضایی افزود : تمام تلاش‌های معاند بر این است که به قدرت و نام و نشان ما ضربه بزند , ماهواره‌ها و فضای مجازی را همراه کرده‌اند تا به‌این دو مبنا کلیدی زخم بزنند , ما نیز می خواهیم قدم سوم ترقی انقلاب را برداریم . 

او ادامه اعطا کرد : در پزشکی , مهندسی و علم ها هسته‌ای خواستار ترقی هستیم و میخواهیم مجد و عظمت خویش را مجدد به دست بیاوریم , معاند می خواهد مارا از اواسط راه , برگرداند , بعضی در داخل نظام , به مراقبت هویت و قدرت بی‌توجه می باشند و معاندان نیز با تحریم اقتصادی می خواهند ما‌را زمین‌گیر نمایند و میخواهند بین ما اختلاف بیندازند و به همین بهانه مفاهیم نو از جمله اسلام ایرانی و اسلام عربی خوی می نمایند , میخواهند موفقیت موشک‌هایمان را کاهش بدهیم تا آن ها تهدید‌ها خویش را بیشتر نمایند . 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار‌کرد : در چنین قوانینی با ذهن ها فردگرایانه و توشه حزب‌گرایی نمی‌توانیم ترقی کنیم , بلکه می بایست انقلابی باشیم و به آزادسازی انرژی‌های انقلابی بپردازیم , بر رمز اقتدار نباید مسابقه بدهیم . می بایست برای سرویس به مردمان و جهش‌های بزرگ همت کنیم و بایستی به اخلاق و رفتار و باور شهیدان برگردیم . 

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به نقش‌آفرینی پزشکان و پرستاران در دوران نزاع ناخواسته اعلام‌کرد : بسیج جامعه پزشکی همواره با ملت کشور‌ایران و در دفاع از میهن همراه بوده است . بیمارستان‌های صحرایی در نزدیکی خط مقدم , ابتکار و شهادت‌طلبی پزشکان ما را نشان می‌داد و پزشکان جزو جامعه علمی کشورند که امیدواریم با همین روحیه جهادی , به پیشرفت و خدمت‌رسانی به مردم ادامه دهند .
برای مشاهده اخبار نظام مهندسی به سایت نظام مهندسی مراجعه کنید

برگزاری انتخابات نظام مهندسی ساختمان شهرستان سقز

یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 11:50
برگزاری انتخابات نظام مهندسی ساختمان شهرستان سقز 
به گزارش کردپرس؛ در پایان رای گیری نتیجه آراء کسب شده توسط کاندیداها به شرح زیر اعلام شد:  خالد امین زاده 153 رای؛ امید رشیدیان 119 رای؛ خلیل سعیدپور 17 رای, ناصح یوسفی 140 رای؛ فریدون صالحیان 124 رای؛ آرمان عزتی 165 رای؛ محمد صوابی 113 رای
با توجه به آرای کسب شده، خالد امین زاده، آرمان عزتی و ناصح یوسفی بعنوان هیات اجرایی نظام مهندسی سقز برای این دوره انتخاب شدند.
مأموریت اصلی سازمان نظام مهندسی بنا بر قانونی که در سال 1374 در مجلس مصوب، تدوین‌ و بیان شده و بنا بر آن و نیز آیین‌نامه‌ها و مقررات ملی ساختمان، نقش سازمان نظام مهندسی در دو بخش جدا شده و از تیتر قانون هم می‌توان به آن دست پیدا کرد؛ یکی نظام مهندسی و دیگری کنترل ساختمان است. بخش نظام مهندسی که‌ شامل هفت رشته مهندسی می‌شود، بیانگر نقش هر یک از رشته‌های تخصصی هفتگانه شامل شهرسازی، ترافیک، نقشه‌برداری، معماری، عمران، برق و مکانیک در موضوع نظام شهری است؛ یعنی باید این رشته‌ها در آنجایی که‌ نیاز‌ به تخصص این رشته‌ها دارند، حضور یافته و ایفای نقش کنند، مثل ‌نظام مهندسی.

بیوتروریسم؛ تهدیدات نوین علیه ایران

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 14:25
بیوتروریسم؛ تهدیدات نوین علیه ایران
به گزارش تحلیل ایران علی کرمی اظهار داشت : در یکی جلسات شورای انقلاب فرهنگی که درباره با دگرگون سازی در نظام مهندسی  برگزار شد دراین باره مشاجره شد که متأسفانه تا به امروز دانشجو یان را در دانشگاه‌ها سوای این‌که به آن‌ها پدافند غیرعامل آموزش دهند تربیت کرده‌اند که‌این زمینه ضعف بزرگی است . 

او بابیان این که دانشجو یان روز جاری , مدیران آینده مرزوبوم می‌باشند که بایستی با حوزه‌های پدافند غیرعامل , انواع تهدیدات و‌ نقاط آسیب‌پذیر مرز و بوم آشنا شوند تا ‌کشور را در قبال گونه های تهدیدها آسیب‌ناپذیر نمایند اذعان کرد : اکنون نه تنها دانشجو ها بلکه اکثری از معاونان وزارت علوم با اشکال و اقسام تهدید‌ها و نفوذ علمی معاندان شناخت کافی ندارند . 

بنیانگذار انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد : این مورد می بایست به‌طور جدی مطرح شود که معاندان در 39 سال قبل اختلالات جدی را در سبک زندگی ایرانیان وارد کرده‌اند و روز جاری نظام تغذیه‌ای مرزو بوم با خلل ها جدی مواجه شده‌است و ارتقاء استرس و کاهش میزان ورزش دربین قشرها متعدد از سایر پیامدهای مخرب ایراد در سبک معاش است . 

این فوق تخصص مهندسی ژنتیک ذکر کرد : جایگاه معظم رهبری به‌عنوان بصیرترین شخص جامعه , در‌این آخرها سه نکته را به‌طور دایم به نخبگان , دانشجو یان و اساتید گوشزد مینماید و یکی‌از این مورد ها این است که بعداز گذشت 39 سال ذره‌ای از کینه معاندان نظام جمهوری اسلامی کاسته نشده است و مسئولان به قراردادها و معاهده‌ها و مذاکرات غربی‌ها خوشبین نباشند . 

او عنوان کرد : مقام معظم رهبری بارها فرمودند که معاند در هر وقتی به یک طریقی با ما عناد میکند و اکنون هم با ابزار دیگری در حال صدمه زدن به ما است و روز جاری ‌شیوه‌های عناد معاندان کاملاً دگرگون شده و تهدیدها نوین معاندان به زندگی فردی و سرسفره‌های ایرانیان وارداتی شده‌است . 

این فوق تخصص مهندسی ژنتیک افزود : اکنون دپارتمانهای علمی و ‌دانشگاهی غربیان به ابزار جاسوسی مقابل نظام مبدل شده و‌ این دپارتمانها درصدد اجرای پروژه براندازی نظام ایران براساس فناوریهای نوین می باشند . 

کرمی اعلام‌کرد : معاندان به یقین ناکارآمدی و گذشت زمان جنگ دشوار و قابل انعطاف درمقابل نظام کشور‌ایران رسیده‌اند و روز جاری وارد نزاع هوشمندانه نفوذ در اعضای هیئت علمی دانشگاهها و دپارتمانهای علمی مرزو بوم شده‌اند تا رویا رویی علمی خویش را در همه زمینه‌ها همچون ژنتیک و شیمی در مقابل کشور‌ایران اسلامی به‌کار بگیرند . 

او بابیان این‌که نبرد هوشمندانه معاندان کم کم در حال تغییر‌و تحول افکار جوانان به سبک معاش غربی است اعلام کرد : چنانچه افکار جوانان تغییر نماید , خلق و خوی آن ها هم تغییر‌و تحول و در آن زمان انقلاب ضربه‌پذیر خواهد شد و به این ترتیب بعضی از دلسوزان انقلاب ابلاغ می نمایند که جوان ها مواظب باشند چون شبکه‌های مجازی در هم اکنون تغییر و تحول رفتارها است . 
ترور خانواده‌ها با تولیدات تراریخته 

بنیانگذار انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد : بیوتروریسم به معنای ترور درمقابل بشر با روشهای بیولوژیکی است که با استفاده از محصول ها تراریخته و ‌بیولوژیک سمی در حالا نابودی و مریض کردن اشخاص میباشند و فقط راه و روش رویا رویی با آن , آشنایی بی نقص عوامل بیولوژیکی در آزمایشگاه‌ها و راههای رویا رویی با آن است ; اما در وزارت علم ها میزان دارایی کافی را در اختیار دانشمندان اهل ایران قرار ندارد . 

این کارشناس بیوتکنولوژی افزود : اکنون بیش تر از 110 مرزوبوم توان استفاده از سلاحهای بیولوژیک را دارا هستند و با بازنویسی ژنتیکی در تولید ها کشاورزی , دامی و دارویی حیات جهانی را به‌خطر می‌اندازند . 

او خاطرنشان کرد : تولیدکنندگان محصولات تراریخته به شیوه‌ای پیچیده در حال ترور خانواده‌ها می‌باشند که ریشه‌های آن تا به امروز کشف نشده است و لابی صهیونیستی ـ آمریکایی بارها اعلام کرده هر فردی که با اسرائیل به دشمنی برخیزد به‌طور حتم مورد یورش ویروسی قرار میگیرد . 

بنیانگذار انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد : معاندان درصدد هجوم بیوتروریسم به کشور‌ایران می باشند چون سیستم دفاعی کشور‌ایران با وجود ارتش , سپاه و بسیج دوچندان مقتدر است و فقط راه حمله تسخیر بیولوژیکی کشور ایران است . 

وی افزود: یکی از پروژه‌های ضدایرانی صهیونیست کنترل تولید مثل و ‌دستکاری تغذیه‌ای در ایران است تا جامعه به سمت پیری برود که در گذشته بسیاری از افراد با تئوری توهم توطئه درصدد توجیه برخی عملکردها بودند تا اینکه مقام معظم رهبری با دستور به شورای عالی انقلاب فرهنگی این نقشه دشمن را خنثی و دستور توقف کنترل جمعیت را صادر کردند.

کرمی گفت: دولت در برنامه ششم توسعه درصدد کشت برنج و ‌پنبه تراریخته در دو میلیون هکتار از اراضی است که این اقدام را می‌توان بازی با جان مردم دانست و در حالی که 37 کشور دنیا کشت محصولات تراریخته را ممنوع کرد‌ه‌اند مسئولان کشوری درصدد واردات این محصولات تراریخته هستند.

بنیانگذار انجمن بیوتکنولوژی ایران خاطرنشان کرد: در حالی که عامل 70 درصد بیماریها غذا است پنج میلیارد دلار مواد غذایی به کشور وارد می‌شود و واردکنندگان محصولات تراریخته به کشور کمر کشاورزان ایرانی را خرد کردند که به جای مهندسی کشاورزی، بذر تراریخته در کشور تولید می‌شود.

این متخصص بیوتکنولوژی افزود: بیش از 40 درصد برنج تهران و‌ البرز تراریخته است و مراجع تقلید و مسئولان تحقیقات کشاورزی بارها اعلام کردند که تولید و واردات محصولات تراریخته بدون مجوز، ممنوع است ولی در چند هفته گذشته برچسب گذاری محصولات تراریخته تصویب شد.

این فوق تخصص مهندسی ژنتیک بیان کرد: اکنون‌ ما در موسسات تحقیقاتی در حال رصد و‌ شناسایی، پایش، کنترل و حفاظت ضربه‌های بیوتروریسم دشمنان هستیم و این تنها قانون کشور در مقابله با آلودگیهای بیوتروریسم است.

کرمی عنوان کرد: زعفران ژنوم ژنتیک ایران است که سالانه 600 میلیون دلار صادرات دارد ولی سوئیس گونه‌هایی از زعفران ایران را با سرقت ژنتیک، تولید کرده و به فروش می‌رساند که این موضوع سبب سقوط بازار این محصول در ایران می‌شود.

وی افزود: بنده به وزارت بهداشت که متولی اصلی امر سلامت در کشور است نقد جدی دارم زیرا باید به جای افزایش سرمایه‌گذاری در بحث توسعه بیمارستانها، در موضوع پیشگیری از بیماری سرمایه‌گذاری کرد تا بسیاری از مشکلات جامعه برطرف شود.

 کرمی خاطرنشان کرد: اکنون ایران سه برابر کشور انگلیس دستگاه سیتی‌اسکن، دپارتمان آنژیوگرافی و ‌آندوسکوپی دارد زیرا شرکتهای تجاری با جان و سلامت مردم در حال تجارت کردن هستند.

العالم نوشت : وی افزود اکنون رفتار، فرهنگ، سنت، رسوم و‌ معماری شهری ما هیچ شباهتی به سبک زندگی اسلامی ندارد و با وجود افزایش آسایش، آرامش از دست رفته است که دستیابی به آرامش با اصلاح سبک زندگی به دست می‌آید.


( تعداد کل: 8 )
   1       2    >>