تجمیل الانف

جمعه 30 تیر 1396 ساعت 14:02

محافظت های بعداز کار زیبایی بینی 

مراقبت های پس از کار زیبایی بینی 

نکات مهمی که پس از فعالیت جراحی زیبایی بینی به بهبود پرسرعت معالجه صورت گرفته امداد می کند 

دراین بخش به محافظت های بعداز فعالیت زیبایی بینی اشاره می‌کنیم . 


بعداز وصال به خانه در جایی که راحت خیس می‌باشید استراحت نمائید . در ۲ _ ۳ روز اولیه جهت کاهش تورم خوبتر است هنگام دراز کشیدن راز شما پاره ای فراتر باشد . کمپرس سرد پیشانی و مدل ها هم در‌این مسافت موءثر است . فعالیتهای روزمره خویش را میتوانید با احتیاط استارت فرمایید اما همت فرمائید بیشتر از مدام استراحت فرمائید . 


در شرایطی که بعداز جراحی حس تهوع می‌کنید نگران نباشید . تلاش فرمائید درتوان تحمل مایعات مصرف فرمائید و از تناول کردن غذاهای سنگین وزن اجتناب فرمائید . 

داروهای تجویز شده خویش را مطابق امر مصرف نمائید . در صورت شم درد از مسکن های تجویز شده استفاده فرمایید . 

خروج ترشحات در روزهای نخستین پس از کار ارگانیک است که شاید خونی باشد . در صورت توده شدن ترشحات نزدیک ترک بینی میتوانید آنان را به وسیله گوش منزه کن مرطوبی با ملایمت منزه نمایید . 

به بازه زمانی قریه روز از فین کردن دوری کنید و از بلند کردن اجسام سنگین وزن , خم شدن و اجبار زدن جلوگیری فرمایید . 

از خندیدن , میل کردن غذاهای جویدنی و انجام مکالمات طولانی تا دو هفته پرهیز کنید . از مسواک قابل انعطاف استفاده کرده دندانهای بالا را با ملایمت مسواک بزنید . 

از انجام ورزشهای هوازی ( که ضربان قلب را از ۹۰ در دقیقه فراتر میبرد ) تا ۴هفته , شنا و ورزش هایی که احتمال برخورد در آن ها هست تا دو ماه اجتناب نمائید . هر ضربه در حین این دوران میتواند منجر جابجا شدن استخوانهای بینی شود . 

از آنجاییکه حرارت سبب ساز تورم بینی می گردد تا ۶ هفته از قرار دریافت کردن در معرض آفتاب یا این که چراغ های آفتابی و حضور در سونا دوری کنید . 

به خاطر داشته باشید که شدت تورم در دو طرف بینی متعدد است . چه بسا در صورتی‌که کار مشابهی در هر دو طرف صورت گرفته باشد . در صورت تفاوت میزان کبودی و تورم دو طرف نگران نباشید . 

چسبی که روی بینی شما قرار می‌گیرد جهت امداد به کاهش تورم و چسبیدن پوست به اسکلت بینی است . چسب را می بایست تا حد قابلیت کم آب نگه دارید . گرمابه کردن به طور شستشوی موها از پشت و شستشوی غیروابسته تن سوای تر شدن صورت در هفته اولیه موردی ندارد . صورت خویش را می‌توانید با استفاده از دستمال مرطوب منزه نمایید . 

استفاده از لنز های تماسی از روز سوم مجاز است اما دستکم به بازه زمانی ۶ هفته از زدن عینک پرهیز کنید . 

احتمال کبودی بعداز کار هست بخصوص در اشخاصی که پوست نازک و یا این که استخوان های محکمی دارا هستند , البته حداکثر ظرف ۷ـ۱۰ روز بر طرف می گردد . می‌توانید بعداز روز سوم از اسباب آرایشی استفاده نمائید . 

در حین یک هفته پس از کار از لباسهایی استفاده نمائید که راحت بوده و از جلو یا این که پشت بسته میگردند . از پوشیدن تیشرت /یقه اسکی و جامه هایی که از راز پوشیده شوند دوری کنید . 

با اعتنا به تغییر و تحول در میزان و جهت جریان هوا پس از کار یکسری هفته زمان واجب است تا به شم نو خویش هنگام تنفس عادت نمایید . 

بینی شما تا تعدادی هفته بعد از فعالیت شاید بی شم باشد که بازگشت آن در منطقه رمز بینی معمولأ بیشتر است . زمانیکه نوک بینی بی شم است آن را بزرگتر شم می‌کنید ( شبیه احساساتی که پس از بی حسی دندانپزشکی در لب خویش دارید ) . 

تراز بینی شما بوسیله اسپلینت حفظ می گردد که یک هفته پس از کار در مطب برداشته میگردد . بخیه ها هم در همین گرد هم آیی بیرون خواهند شد . 

در‌حالتی که در هر زمان در گیر خون‌ریزی از بینی شدید همت نمائید ادب خویش را مراقبت نمایید . آهسته بنشینید و راز را مقداری به جلو خم نمایید . از بیرون با انگشتهای شست و اشاره بالای سوراخهای بینی را فشار دهید . به دوران بیست دقیقه به طور متناوب فشار وارده را کم وزیاد فرمایید . استفاده از کمپرس یخ روی بینی هم موءثر است . در صورت استمرار خون‌ریزی تماس حاصل نمایید .

تجمیل الانف

آزمون نظام مهندسی

جمعه 30 تیر 1396 ساعت 13:21

به نقل از خبر نگار رودسریها , همه پرسی نظام مهندسی شهرستان رودسر با مشخص و معلوم شدن اعضای نو عصر ۵ اسفند ماه به کار خویش پایان بخشید . 


براساس نتایج اعلام شده از بین ۹ کاندیدا در سه حرفه معماری , عمران و برق , بابک قاسمی ( از کلاچای ) در فن معماری , مهدی علیزاده ( رودسر ) در مجموعه عمران و شیلا افشار روش ( گزافرود کلاچای ) در تیم برق با بیشترین آراء ماخوذه اعضای نو نظام مهندسی رودسر شدند

آزمون نظام مهندسی

پباده سازی تارنما در مشهد مقدس

جمعه 30 تیر 1396 ساعت 11:19

پباده سازی تارنما در مشهد مقدس 

ابزارهای نخستین در ویندوز برای یادگرفتن پباده سازی تارنما : 


1 - ادیت کردن نوشته : برای ادیت کردن نوشته در ویندوز میتوانید از Notepad استفاده فرمائید . این نوشته , به عبارتی صفحۀ اینترنت است . 

برای دسترسی به‌این برنامه در محیط ویندوز مسیر زیر را طی فرمایید : 


START > ALL PROGRAMS > ACCESSORIES > NOTEPAD 


design - web - 01 . jpg 

2 - دیدن خروجی فولدر : برای دیدن کار خروجی بایستی از مرورگر و یا این که browser استفاده کنیم . مرورگرهای متفاوتی موجود است که مشاجره آن ها زیاد مفصل است اما در محیط ویندوز مرورگر Internet Explorer دردسترس است . 

شما میتوانید آن را در دسکتاپ خویش و یا این که Quick Launch ویا فایل برنامه ها و یا این که در منوی start پیدا فرمائید . 


design - web - 02 . jpg 


3 - برای ارسال کردن کاغذ به محیط اینترنت از فرمان ftp استفاده خوا هیم کرد که در پی به آن اشاره می‌کنم . 


۰ تا ۱۰۰ یادگرفتن پباده سازی وبسایت 


در‌حالتی که می خواهید پباده سازی وبسایت را از ابتدا , یعنی وقتی که صرفا یک ایده در ذهن دارید تا تبدیل شدن آن به یک وبسایت حرفه‌ای دنبال فرمایید , فراگیری ویدیویی پارسی ۰ تا ۱۰۰ یادگرفتن پباده سازی سایت , رویه حلی ایده‌آل برای شماست . 


ابزارهای دیگر فراگیری پباده سازی سایت : 


برای ادیت کردن صفحه های خویش می‌توانید از برنامه NoteTab استفاده کرد . مزیت استفاده از آن اینست که میتوانید تب های مختلفی را برای صفحه های متعدد گشوده نمائید و پس از بستن نیز در خاطر ش میماند و برای دفعه آن گاه نیز گشوده میماند . 


design - web - 03 . jpg 

آن را از این نشانی دانلود فرمایید . 


همینطور مرورگرهای گوناگونی موجود هست که استفاده از آنان را در کنار Internet Explorer پیشنهاد می‌کنم . البته در اینجا از یکی‌از شایسته ترین آن‌ها‌را اسم میبرم : firefox 


design - web - 04 . jpg 


البته تمامی موادسازنده که نوشته نیستند شما برای بازنویسی عکس نیز به برنامه هایی نیاز دارید که می‌توانید از برنامه های زیر استفاده نمائید : 

Adobe photoshop 

Adobe fireworks 

Picasa 

پیشنهاد اینجانب استفاده از فتوشاپ است , نگران نباشید یادگیری آن برای کاربرد اینترنت سهل است . 


تراز پایان – تصحیح کردن مکانی است برای فولدر های تشکیل‌شده : 


بعداز ساختن پوشه های خویش مدیر آن‌ها دوچندان با اهمیت است و این‌که در کجا فولدر مهم و در کجا تصاویر قرار گیرد و به همین ترتیب تمام عنصرها سایت . 

شما بایستی یک فایل بسازید و تمام موادتشکیل دهنده تارنما خویش را در آن قرار دهید . فرض نمایید در دسکتاپ خویش می‌خواهید یک وبسایت بسازید . 


RIGHT CLICK > NEW > FOLDER 


بعد اسم سایت را تعیین فرمایید . درحال حاضر یک پوشه دارید که فولدر مهم به همراه تصاویر و css , html , … . . را درون آن قرار می دهید . 


نگران نباشید با نیز پیش میریم و به کلیه مورد ها خوا‌هیم رسید . 

در فصل سپس شما اولی تارنما خودتان را می سازید . 


ادامه داراست در صورتیکه موردپسند قرار گیرد! 


یادگرفتن بوسیله بهزاد علی بیگی 


برای مقاله های بیشتر و نیز چنین اخذ pdf خصوصی بدون نقص یادگرفتن مارا دنبال نمایید در

طراحی سایت در مشهد

روش های خانگی از بین بردن ترک کف پا

پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 19:21ترک کف پا در اکثری از اشخاص سبب ساز حزن و زشت شدن ظواهر پای آن ها می گردد . درمانهای خانگی برای از بین بردن این خلل موجود است که پیرو این مقاله از جمهوری اسلامی ایران ناز راههای خانگی رفع و معالجه ترک پا را با شما بررسی می‌کنیم . 


مهم‌ترین علت ترک کف پا , کم آبی پوست کف پا است . ترک کف پا عارضه شایعی است که در صورت بی توجهی و عدم معالجه میتواند به عفونت باکتریایی و درد شدید باعث شود , البته با تعدادی استراتژی خانگی و بی آلایش می‌توان ترک پا را در کمترین زمان ممکن معالجه کرد . 


با آغاز بهار و فصل‌تابستان و استفاده از دمپایی و کفش رو گشوده , ترک کف پا شیوع بیشتری پیدا می کند . مهم‌ترین علت آن کم آبی پوست کف پا است ; چون کف پا فاقد هرگونه غده چربی است و همین دستور سبب ساز می‌‌شود مستعد بی آبی باشد . 


بی آبی کف پا میتواند به خون ریزی و عفونت‌های باکتریایی باعث شود که مخصوصا در بیماران دیابتی فراوان خطرناک است . کم آبی پوست , استفاده از ماده های شوینده شیمیایی , رژیم غذایی , طولانی تر وزن , ایستادن بسیار درطول روز , بی توجهی به بهداشت پا و بقیه حالت پزشکی مثل اگزما , پسوریازیس , دیابت و کم کاری غده تیرویید و استفاده از دمپایی میتواند بی آبی پا را تشدید نماید . 


شایسته ترین درمان‌های خانگی برای ترک خوردگی کف پا : 


- استفاده از سنگ پا 


سنگ پا یکی‌از روش‌های حذف پوست طولانی تر و مرده از کف پاست . برای این کار کافی است کف پا را چندین دقیقه در وان آب ولرم قرار دهید , بعد از آن با سنگ پا پوست مرده را حذف نمایید . 


- چرب کردن و مرطوب کردن پوست 


استفاده از روغن زیتون , نارگیل و بادام شایسته ترین روش برای قابل انعطاف کردن کف پاست . برای این کار کافی است شب گذشته از خواب پای خویش را بشویید و آن‌گاه به روغن آغشته نمایید و جوراب بپوشید و بخوابید . صبح شاهد نرمی کف پا خواهید بود . 


– استفاده از سرکه 


ادغام سرکه سپید و آب ولرم یک روش مطلوب برای اسکراب کف پا و از بین بردن لایه های مرده پوست است . 


- عسل 


ادغام آب ولرم و عسل یک معجون ضدعفونت باکتریایی دلخواه برای ضد عفونی کردن کف پا و معالجه ترک پاست . این روش سه توشه در هفته پیشنهاد شده‌است . 


- جوش شیرین 


جوش شیرین سبب ساز از بین رفتن التهاب کف پا می‌‌شود . کافی است پا را به زمان 10 دقیقه در وان آب ولرم که در آن سه قاشق غذاخوری جوش شیرین حل شده‌است قرار دهید و بعد از آن از سنگ پا استفاده نمائید . 


- آرد برنج 


ارد برنج , سرکه سیب و عسل را ترکیب نمایید و کف پا را با این خمیر ماساژ دهید و بعداز یکسری دقیقه بشویید . سه توشه این کار را در هفته تکرار فرمایید . 


- سولفات منیزم 


سولفات منیزیم سبب تحریک گردش خون در پاها می گردد . می توان علاوه بر نمک سولفات منیزیم , از عصاره نعناع هم در یک وان آب ولرم استفاده کرد و دو توشه در هفته پاها را با این ادغام ماساژ اعطا کرد . این کار از پیدایش عفونت در پا جلوگیری مینماید . 


- لیمو 


آب و پوست لیمو یک روش ارگانیک فوق العاده برای نرمی کف پا است . ‌ می توان از ادغام آب ولرم و لیمو برای نرمی کف پا استفاده کرد و پا را به مقطع 10 دقیقه در‌این ادغام ماساژ بخشید . یک راه و روش دیگر آغشته کردن مخلوط وازلین و آب لیمو به کف پا , گذشته از خواب است . 


آب و پوست لیمو یک روش ارگانیک فوق العاده برای نرمی کف پا است 


- موز 


درین روش پیشنهاد شده‌است موز تماما رسیده را دررون ترکیب کن تماما له کرده و به برهه زمانی 15 دقیقه روی ترک های پا قرار بخشید و آن گاه پا را با آب ولرم شست . 


- پراکسید هیدروژن 


پراکسید هیدروژن را با آب ولرم ترکیب کرده و پا را به بازه زمانی 30 دقیقه در‌این ادغام قرار دهید و بعد از آن از سنگ پا استفاده فرمائید . 


- آلوئه ورا 


آلوئه ورا به طور ارگانیک یک روش قدرتمند برای نرمی و لطافت کف پا است . 

تجمیل الانف

همگی چیز در رابطه ارتودنسی دندان ها

چهارشنبه 28 تیر 1396 ساعت 13:38


بسیاری از اشخاص که مبتلا نامرتبی دندان میباشند گهگاه با ظواهر خویش نقص‌ دارا‌هستند . ارتودنسی به آنان یاری می نماید لبخند زیباتری داشته باشند . 

دکتر معالج مهرداد فتحیان , ارتودنتیست و عضو هیات علمی دانش کده صدق و سقم این باورها را بررسی می نماید . ارتودنسی در واقع معالجه ناهنجاری‌هایی است که درباره با دندان‌ها و فک‌ها نسبت به قاعده جمجمه هست . معالجه این ناهنجاری‌ها می تواند به طور منقطع یا این که هم زمان باشد . در معالجه ارتودنسی دندان‌ها به مکان و نقطه‌ای جنبش داده میشود که از دید زیبایی بهترین وضعیت ممکن را ساخت نماید . 


بزرگسالان نمی‌توانند ارتودنسی انجام دهند 

اینکه بزرگسالان نمی‌توانند ارتودنسی انجام دهند , یقین نادرستی است . ارتودنسی سن خاصی ندارد . نوزادی که با کام شکری به عالم آمده در به عبارتی ابتدا زیر معالجه ارتودنسی قرار می گیرد . به دلیل بعضی سندرم‌ها نظیر سندرم کروزن هم ارتودنسی زودتر انجام میشود که معمولا با جراحی همراه است . این معالجه برای اشخاص دوچندان کهن سال نیز می تواند جوابگو باشد . اما ارتودنسی برای بچه‌ها در کشورهایی نظیر ایالات متحده در سن شش سالگی انجام می گیرد . 


اینکه گفته می گردد ناهنجاری‌های دندانی بیشتر از قبلی شده‌است , یک اعتقادوباور صحت دارد , در 300 سال اخیر صورت‌ها در مقایسه با سال‌های پیشین کشیده‌تر شده که‌این تغییر تحول در شکل‌ظاهری صورت میتواند در ارتقا ناهنجاری‌ها تاثیرگذار باشد , ولی حقیقت این است که در سال‌های اخیر اعتنا به مباحث زیباشناسی نیز بیشتر شده و زیبایی ظاهری به‌عنوان مقوله مهمی مورد دقت قرار گرفته است . 


جایگزینی دندان از دست رفته در قبل چندان حساس و مورد اعتنا کمبود , البته در سال‌های اخیر از دید فرهنگی , بستر قابل قبولی برای دقت به ناهنجاری‌های دندانی و به صورت کلی تغییراتی که می تواند در صورت ظاهری اشخاص تاثیرگذار باشد , ساخت شده و از این رو مراجعه مردمان برای معالجه بیشتر شده‌است . به همین جهت , تصور می گردد از حیث آماری اشخاص بیشتری به ناهنجاری‌های دندانی و ارتوپدیک فک دچار می‌باشند , البته حقیقت این است که اعتنا به مقوله زیبایی موجب ارتقاء آماری مراجعه اشخاص به ارتودنتیست‌ها شده‌است . 


ارتودنسی , معالجه همگی ناهنجاری‌های دندانی است 

بعضا انحرافات و ناهنجاری‌ها در فک یا این که دندان میتواند به یاری ارتودنسی معالجه شود . بعضا ناهنجاری‌های فک بالا و زیر هم خوبتر است در سن خاصی نسبت به حال و روز رشدی مریض معالجه شود . به صورت نمونه برای معالجه ناهنجاری‌های فک نسبت به جمجمه خوبتر است در سنین رویش ارتودنسی صورت پذیرد و ناهنجاری رفع شود تا در سال‌های بعد از آن نیاز به جراحی به دست کم رسد , ولی بعضی از ناهنجاری‌ها از در دست گرفتن بیرون است . بعضی از ناهنجاری‌ها احتمال دارد آنقدر شدید باشد که معالجه ارتودنسی به تنهایی نمی‌تواند آن را معالجه نماید . براین اساس ارتودنسی در هر سنی امکان‌پذیر است بدین شرط که وضع و اوضاع استخوانی و دندان‌ها و نسوج اطراف دندان‌های مریض از تندرست اضطراری برخوردار باشد و این اذن را به دکتر معالج بدهد . چه بسا بیمارانی می‌باشند که درمان‌های ارتودنسی ناحیه‌ای دارا هستند و کارشناس ارتودنسی در همیاری با دیگر متخصصین بعضا درمان‌ها را برای شخص انجام می دهد . 


ارتودنسی صرفا سبب ساز خوشگل شدن دندان‌ها می گردد 

این اعتقادوباور نادرستی است! ارتودنسی حیطه پایینی صورت را تماما زیر تاثیر قرار می دهد و خیر فقط لبخند , بلکه فرم لب و طول بینی تا زنخدان را تصحیح مینماید . به عبارت دیگر با ارتودنسی می‌توان صورت مریض را خوبتر کرد . 

می‌توان صورت خیلی گرد را یه خرده کشیده‌تر نشان اعطا کرد و به عکس لب پر رنگ را یه خرده در جهت درون یا این که لب‌های نازک را پاره ای در سوی خارج متمایل کرد . 


در مواقعی که ارتودنسی به تنهایی نتواند به سود مطلوب رسد می‌توان از درمان‌های جراحی هم برای زیبایی بیشتر فک و دندان استفاده کرد , ولی در اکثری موردها می‌توان نصیب تحتانی صورت مریض را فارغ از جراحی تغییر و تحول اعطا کرد . 

وقتی که ما وضع و اوضاع مطلوبی برای صورت مریض در لحاظ بگیریم دندان‌ها و فک‌ها می بایست در موقعیتی باشد که غایت زیبایی را مهیا نماید و ارتودنسی میتواند این کار را انجام دهد . 


روش‌های تازه ارتودنسی تبلیغاتی و بی‌معناست 

ولی روش‌های جدیدی به‌این معالجه بیشتر شده‌است و تبلیغات صحیح و ولی غیرواقعی نیز در این باره هست . یک کدام از اینها ارتودنسی نامرئی است که از 10 تا 12 سال پیش دراختیار مردمان قرار گرفته است . 


ارتودنسی نامرئی در واقع به طلق‌های شیشه‌ای گفته میگردد که با اعتنا به ناهنجاری‌های دندانی تعداد آن ها گوناگون است . این طلق‌ها تا چندین سال پیش فقط برای بعضی درمان‌های ویژه قابل استفاده بود , ولی بخش اعظمی از این مشکلات مرتفع شده‌است . اما هنوز نیز معالجه کلیه ناهنجاری‌ها با این وسیله مقدور نیست . 


این طلق‌های بیرنگ روی دندان‌ها قرار می گیرند و به زحمت می‌توان آن‌ها‌را روءیت کرد . مریض نیز هر دو هفته این طلق‌ها را بده بستان مینماید و ارتودنتیست طلق جدیدی را که با اعتنا به اوضاع و احوال دندان‌های مریض به کمپانی تولید کننده توصیه داده وارد دهن مریض می کند . براین اساس حتی‌در صورت تغییر‌و تحول رنگ این طلق‌ها نیز با اعتنا به اینکه زود ردوبدل میگردند , به دیده نمی‌آیند . این معالجه فوق‌العاده راحت است و در زمان معالجه , کمتر کسی متوجه می شود که چیزی روی دندان‌های مریض قراردارد . 


اما همان‌طور که گفتم این طلق‌ها محدودیت‌هایی دارااست و صرفا 15 تا 20 درصد اشخاصی که نیاز به ارتودنسی دارا هستند میتوانند از اینها استفاده نمایند . ضمن اینکه این معالجه زیاد گران است . اما دسته دیگری از معالجه ارتودنسی نیز هست که در زمان معالجه معلوم نیست که سیم‌ها در سمت داخلی دندان‌های مریض قرار دارا‌هستند . 


در‌این روش سیم‌ها از باطن روی دندان‌ها نصب میگردد . این معالجه نیز تماما اثرگذار است اگر‌چه زمانگیرتر و گران‌تر از درمان‌های معمولی است , ولی دوچندان مناسب است و از آن جا که دسته برکت‌ها با برکت‌های معمولی فرق دارااست , لهجه را اذیت نمی کند و به نسوج اطراف دندان نیز صدمه نمی‌زند و صرفا بایستی بهداشت دهن و دندان بخوبی رعایت شود . 


ولی در‌این روش نیز بایستی به دسته خاصی دندان‌ها را مسواک زد و بهداشت را بخوبی رعایت کرد . ضمن این که جور برکت‌ها درین روش گردتر و مسطح خیس است تا به لهجه زخم نزند و نتایج مطلوبی نیز داراست . به همین علت بیشتر از ارتودنسی معمولی مورد اعتنا بیماران قرار میگیرد . 


دندان‌ها پس از ارتودنسی نیز تغییرشکل میدهند 

این زمینه تا حد متعددی به روش ارتودنسی وابسته است . در صورتی روش تعیین شده برای معالجه مریض از ابتدا بر مبنای ثبات باشد , فیض ثابت‌تری به همراه خواهد داشت . اما مریض هم می بایست برای ارتقا موفقیت معالجه مواقعی را مورد اعتنا قرار دهد . در اینجا سهم پزشک معالج 80 درصد و سهم مریض 20 درصد است و همیاری آن ها با نیز احتمال موفقیت در معالجه را ارتقا میدهد . ولی امروزه بندرت بعداز معالجه رجوع دوباره ناهنجاری را در مریض مشاهده می کنیم . 


پلاک اثبات خوب تر از متحرک است 

در قبل در اکثری از مورد ها از پلاک‌های متحرک استفاده میشد , ولی اکنون این روش بندرت مورد استفاده قرار می گیرد و نسبتاً کنار نهاده شده‌است . 

پلاک‌های متحرک نمی‌تواند دندان‌ها را در یک فضای سه‌بعدی جابه‌جا نماید البته در معالجه اثبات , قابلیت جابه‌جایی دندان‌ها در یک فضای سه بعدی موجود است . در روش درمانی متحرک موفقیت تا حد متعددی به همیاری مریض وابسته است . ولی بدین مضمون‌ نیست که پلاک‌های متحرک در آتی کنار گذارده میشود , بلکه به مرور استفاده از آن ها کمتر خواهد شد . در عین حالا برخلاف آنچه تصور میگردد , روش درمانی اثبات کمتر به دندان‌ها صدمه می زند ; چراکه دندان‌ها در جهت در اختیار گرفتن شده تکان میکنند . 


در صورتی‌که از پلاک متحرک مصرف شود , ریشه دندان در جهت نامناسبی تکان می نماید که شاید به بررسی ریشه منجر گردد , البته به صورت کلی عارضه ها جانبی ناشی از معالجه تا حد زیا دی به بهداشت شخصی مریض وابسته است . 

تجمیل الانف

( تعداد کل: 21 )
   1       2       3       4       5    >>